Bitcoin (BTC) odbija, ale nie udaje się potwierdzić odwrócenia trendu

  • Bitcoin handlowany jest pomiędzy wsparciem i oporem na poziomie odpowiednio 45 300 USD i 51 600 USD.
  • BTC wybił się z krótkoterminowej opadającej linii oporu.
  • Jest on prawdopodobnie w fali czwartej byczego impulsu.

Bitcoin (BTC) był w stanie odzyskać trochę utraconego gruntu w dniu 24 lutego, ale nie zdołał jeszcze przebić się powyżej ważnego poziomu oporu przy $56.000.

Oczekuje się, że Bitcoin w końcu przebije ten poziom ponownie, aby potwierdzić, że trend jest byczy.

Bitcoin utrzymuje się powyżej wsparcia

W dniu 24 lutego Bitcoin kontynuował skromne odreagowanie, które rozpoczęło się 23 lutego tworząc małą byczą świecę. Podczas gdy BTC nadal utrzymuje się powyżej obszaru wsparcia 46 100 USD, nie ma żadnych zdecydowanych byczych sygnałów odwrócenia trendu.

Wręcz przeciwnie, wskaźniki techniczne wskazują na utratę impetu i znajdują się w krytycznym punkcie. Histogram MACD jest bliski ujemnej wartości, RSI jest tuż powyżej 50, a oscylator Stochastic spada. Ten ostatni prawie utworzył niedźwiedzi krzyżyk w tym procesie.

Jak te sygnały będą się dalej rozwijać, pomoże w określeniu kierunku trendu.

Odrobina ulgi

Wykres sześciogodzinny pokazuje, że odbicie nastąpiło tuż przy poziomie 0,5 Fib retracement przy $45,300. Obecnie BTC handlowany jest w przedziale pomiędzy wspomnianym wsparciem przy $45,300 a poziomem 0.5 Fib retracement poprzedniego spadku przy $51,600 (zaznaczony na biało).

Wskaźniki techniczne pokazują pewne bycze sygnały odwrócenia, choć nie są one wystarczające do potwierdzenia wybicia. Wykres dwugodzinny pokazuje, że BTC już wybił się z opadającej linii oporu.

MACD jest prawie pozytywny, a RSI znajduje się na linii 50. Ruch powyżej obszaru oporu $56,000 prawdopodobnie potwierdziłby, że trend jest byczy.

BTC Wave Count

Liczenie fal pokazuje, że BTC znajduje się w fali czwartej byczego impulsu, który rozpoczął się 30 stycznia. Niski poziom z 23 lutego był prawdopodobnie końcem pierwszej części korekty, a BTC znajduje się obecnie w podfali B (kolor czarny).

Na chwilę obecną nie możemy określić, gdzie będzie znajdować się dno fali C. Wynika to z faktu, że formacja ta może być potencjalnie korektą regularną, nieregularną lub biegnącą płasko. Pozostaje również możliwość powstania trójkąta.

Spadek poniżej maksimum fali pierwszej na poziomie 38 620 USD unieważniłby ten konkretny układ fal.

Wnioski

Podczas gdy krótkoterminowy trend dla Bitcoina wydaje się być byczy, przebicie powyżej $56.000 byłoby wymagane w celu potwierdzenia, że cena zmierza wyżej.